Home » Hizmetlerimiz » Fırın ocak doğal gaz dönüşümü
Fırın doğal gaz dönüşüm

Fırın ocak doğal gaz dönüşümü

Fırın Ocak Doğal gaz Dönüşümü Nasıl Yapılır Tüp gaz ile çalışan ocak , şofben ve fırın tarzı cihazların doğal gaz ile kullanımı amacıyla bir takım parçalarında değişikliğe gidilerek dönüşüm yapılmaktadır. Evlerde kullanılan tüplü ocaklar ocak memeleri, hortum girişleri ve hortumları ile doğal gaz ile çalışabilecek duruma getirilebilmekte. Bu işlemle de yıllardır kullanılan ocaklar doğal gazlı bir eve geçildiğinde ya da eve doğal gaz değiştirildiğinde çöpe atılmak zorunda kalınmıyor.

Doğal gaz ocağı tüplüye çevirme
Fırın Ocak Doğal gaz Dönüşümü Nasıl Yapılır Doğal gaz dönüşümü herhangi bir cihaz temin etmeye gerek bırakmadan dönüşüm, ayar ve gaz kaçak detektörü kontrolleri ile rahatça kullanılabilir hale getirilebilmekte. Ocak dönüşümü işlemini iki grupta incelemek mümkün. Son yıllarda çıkarılan apart ve parçalar sayesinde tüple çalışan bir ocak doğal gazla, doğal gazla çalışan bir ocak ise; tüple çalışabilir hale getirilebiliyor. Bunun için de ufak masraflar dışında bir masraf yapmaya gerek kalmıyor.

Dönüşüm Türleri Ocak – gaz dönüşümü Gaz sobası dönüşümü Şofben dönüşümü Lpg doğal gaz dönüşümü Soba dönüştürme Fırın tüp doğal gaz dönüşümü.

Set üstü ocak doğal gaz dönüşümü
Aileler yıllardır kullandıkları ya da yeni satın aldıkları ocak, şofben, fırın, soba gibi cihazları doğal gaz kullanabilmek adına değiştirmek istememektedir. Taleplerin yoğun olması nedeniyle dünya genelinde yapılan bir çalışma ile çeşitli aparat ve ekipmanlar üretilmiş ve tedarikçi firmalara ulaştırılmıştır. Doğal gaz sektöründe faaliyet gösteren teknik servis ekipleri tedarikçi firmalar aracılığıyla temin ettikleri bu ufak aparkatları uygun bölümlere monte ederek sistemi kullanılabilir hale getirmektedirler.

Dönüşüm İşlemi Hangi Cihazlarda yapılır
Pek çok mutfak cihazında mümkün olan dönüşüm işlemini yalnızca ocak, şofben gibi cihazlarda düşünmek hizmet ağını sınırlamaktan öteye geçmeyecektir. Hangi marka olursa olsun ocaklar, fırınlar, kuzineler, pasta börek fırınları, set üstü ocakları, çay kazanları, piliç çevirme cihazları, döner makineleri doğal gaza dönüştürülebilmektedir. Bu bakımdan cihazları atmak yerine tüm kullanıcılar dönüşüm işlemine tabi tutarak bu noktada ihtiyaçlarını karşılayabilmekte.

Ocak memesi nasıl değişir
Ülkemizde yaşam şartlarının iyileşmeye başlamasıyla birlikte pek çok aile doğal gazlı evlere geçiş yapmıştır. Kimisi evine doğal gaz sistemi döşemeyi tercih ederken kimisi de doğrudan doğal gaz ısıtma sistemi ile çalışan evleri tercih etmiş eski evinden getirdiği eşyalarda tüp kullanmak durumunda kalmıştır.

Bu sorunun önüne geçerek ufak değişikliklerle hemen her cihazın doğal gazla çalışabilir duruma getirilmesi şüphe yok ki bu konuda talebi bulunan aileleri memnun etmiştir. Evlerinizde mutfağınızda kullandığınız cihazları sırf bu nedenden dolayı çöpe atmak zorunda değilsiniz. Ocak dönüşümü işlemindeki mantıkla hemen hemen aynı mantıkla tüm cihazlar doğal gaz uyumlu hale getirilebiliyor.

Ocak doğal gaz tüp dönüşümü
Fırın Ocak Doğal gaz Dönüşümü Nasıl Yapılır Evlerde kullanılan ocakların olmazsa olmazlar arasında bulunması ve temel beslenme ihtiyacını karşılama adına mecburi kullanımlar içermesi nedeniyle her evde ya da ortamda ocaklara rastlamak mümkün. Mutfak ocaklarını doğal-gazlı evinizde tüple kullanmaya devam etmek zorunda değilsiniz.

Ufak masraflar yaparak dönüşüm işlemi yapan profesyonel bir firmadan yardım aldığınız takdirde kısa bir zaman dilimi içerisinde işlem tamamlanacak hemen hemen tüm cihazları doğal gazla kullanabilir hale geleceksiniz. Ocak dönüşümü işleminde mutlaka profesyonel kurumlardan yardım alınmalıdır.

(Visited 133 times, 1 visits today)
, , , , ,

RSS Doğal Gaz Dönüşüm

  • Doğalgaz Faturasını Düşürmenin 10 Yolu
    Havalar iyice soğumaya başladı. Haliyle ısınma maliyetleri de artıyor. Alacağınız küçük önlemler ile bütçenize büyük faydalar sağlayabilirsiniz. Basit ipuçlarıyla doğalgaz faturanızdan tasarruf edebilirsiniz. Kombi deyip geçmeyin. Yeni nesil akıllı yoğuşmalı kombiler eski tip kombilere göre yüzde 35’e varan oranda tasarruf sağlıyor. Ayrıca oda termostatları ile gece 1 derece azaltılan sıcaklık yüzde 6’lık tasarrufa bedel… İşte […]
  • Evlerde kullanılan kombilerde yeni dönem başlıyor
    Evlerde kullanılan kombilerde yeni dönem başlıyor Önümüzdeki dönemde yoğuşmalı kombilerin kullanılması zorunlu olacak. Bu modellerin seçilmesi tüketicilerin aylık doğalgaz faturasında ortalama yüzde 30 tasarruf sağlamasına yardımcı oluyor. Baymak CEO’su Ender Çolak, “Konutların yıllık 4.5 milyar dolar gaz tüketimi var. Yoğuşmalı modellere geçilmesiyle sağlanacak yüzde 25-35 arası verimlilik sayesinde her yıl 1.5 milyar dolar gaza daha […]
  • Doğal gaz Tesisatı
    Doğal gaz Tesisatı Evsel ve küçük tüketimli ticari tesislerde, doğalgazın kullanımına yönelik olarak oluşturulacak tesisatların ;tasarımı, yapımı, kontrolü, işletmeye alınması ve işletmeye alınmasından sonra yapılabilecek ilave ve tadilatları kapsar. Doğalgaz Ve Isı Sistemleri; Servis kutusundan itibaren Isıtma (kombi,kazan, soba, radyant ısıtıcı v.s ), ticari tesis için doğalgaz tesisatı (fırın,ocak, kuzine , döner ocağı ,buhar tesisatı […]

Popular Posts