187 Doğal gaz arızası görülürse

merkezi ısıtma

BORU HASARI/BÖLGE REGÜLATÖRÜ-MÜŞTERİ İSTASYONUNDA BİR HASAR GÖRDÜĞÜNÜZDE NE YAPMALISINIZ?
Doğalgaz oluşabilecek doğalgaz kaçaklarına karşı daha kolay hissedilebilmesi için çürük sarımsak kokusunu andıran bir koku maddesiyle kokulandırılmıştır.
Böyle bir koku hissedildiğinde vatandaşların paniğe kapılmayıp derhal 187 Doğalgaz Acil Hattını aramaları gerekir. Ekipler gelene kadar ev içerisinde doğalgaz kullanılmasını engelleyecek şekilde tüm vanaların kapatılması, pencerelerin açılması, emniyet açısından alınması gereken ilk önlemlerdir. En kısa zamanda eve ulaşacak olan ekiplerimiz gerekli müdahaleyi yaparak sorunu çok seri bir şekilde çözeceklerdir.

187 Doğalgaz Acil hattı doğalgaz ile ilgili, acil olarak cevap verilmesi gereken daire içinde koku, gaz yokluğu, binada koku gibi acil durumlarda doğalgaz hizmeti alan müşterilerimizin 7gün 24 saat arayabileceği İGDAŞ’ın özel servis hizmetidir. Aşağıda tip ve açıklamaları verilen ihbar durumlarında ne yapmanız gerektiği adım adım belirtilmiştir.

BORU HASARI / BÖLGE REGÜLATÖRÜ – MÜŞTERİ İSTASYONUNDA BİR HASAR GÖRDÜĞÜNÜZDE NE YAPMALISINIZ?
Doğalgaz hasarlarında (gaz çıkışı olan) alınacak önlemler herhangi bir şekilde doğalgaz hatlarına verilen zarar neticesinde, çevreye basınçlı olarak gaz yayılacağından;

✔ Binaların pencere ve kapıları kapatılarak, gazın içeriye girmesi engellenmeli.
✔ Ana kolon vanası kapatılarak, mutfaklarda kontrolsüz yanabilecek ocaklar emniyete alınmalı.
✔ Dış mahaldeyken olaya rastlanırsa, olay mahallinden derhal uzaklaşılmalı.
✔ Olay mahalli içerisinde kalan araçları noktadan uzaklaştırmak amacıyla da olsa, kıvılcıma sebebiyet vereceğinden; bu gibi eylemlerde kesinlikle bulunmamalı,
✔ Vakit geçirmeden İGDAŞ 187 Doğalgaz Acil Hattı’nı arayınız.

5/5 - (1 vote)
(Visited 26 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment